Haber

AFAD’dan İstanbullulara uyarı! Cep telefonlarına gönderilen bildirimler!

AFAD’ın vatandaşların cep telefonlarına gönderdiği uyarı mesajında “Meteorolojiye göre yarın İstanbul’da kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Çatıların uçması, ağaçların devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olun.”ifadeler yer aldı.

VALİ DE YERLİKA’YI UYARDI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yarın kentte beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Vali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, ilgili birimlerle Karla Çaba Değerlendirme Toplantısı yaptıklarını kaydederek, meteorolojik gelişmeler konusunda İstanbulluları bilgilendirmeye devam edeceklerini vurguladı.

Meteorolojik bilgilere işaret eden Yerlikaya, şunları söyledi: “Pazar günü İstanbul’da kuvvetli rüzgar ve fırtınanın (60-80 km/sa) Avrupa Yakası’nda tam fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Ulaşım aksaması, çatı gibi olumsuzluklardan lütfen kaçınınız. uçuyor, ağaç düşüyor, dikkatli olalım.” sözlerini kullandı.

Vali Yerlikaya, yarın için değerli bir uyarının motosiklet sürücüleri ve motokuryelere olduğunu belirterek, beklenen kuvvetli fırtına nedeniyle köprü geçişlerinde yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli olunmasını istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu